Üdvözöllek! Még egy utolsó nekifutás...

Amikor egy ügyféllel leülsz tárgyalni, rövidesen kiderül, hogy igazából mi az amire szüksége van, pontosabban mi az amit igényel (mert ez a kettő sokszor nem fedi egymást). Ilyenkor, az esetek többségében érdemes egy előre jól megtervezett keretbe szorítani a további teendőket, hogy a lehető leghatékonyabbak maradjunk. Többek között erre szolgál a topikok és státuszaik rendszere.

Egyes célok esetében előre átgondolhatjuk az optimális folyamatot és lépésekre bonthatjuk. Amikor az ügyfélnél kiderül egy ilyen cél, (amiből persze párhuzamosan több is lehet,) beállíthatjuk nála az iduló lépést. Ha a további történések (kommunikációk) során haladunk a cél felé, a státuszt azaz a lépést utána állíthatjuk. Természetesen nem teljesül mindig minden cél, és az sem biztos, hogy az odáig tartó úton nem kell néha visszalépni, de ez kezelhető a programban, sőt, statisztikai elemzésekkel számtalan olyan következtetést vonhatunk le, aminek beépítésével hatékonyabbak leszünk.

A célokhoz és státuszaikhoz beállíthatunk optimális 'intézkedési időt' amiből kicsúszva a program riasztási listára rakja az ügyfelet, jelezve, hogy dolgunk van vele.

A lépésekhez adhatunk egy készültségi százalékot így a különböző célok különböző státuszait is összehasonlíthatóvá tesszük. A grafikonon láthatjuk ezek eredményét és következtetéseket tudunk levonni a munkánk bizonytalan pontjairól. Blogunkban erről további információt találhatsz.

Bemutató sorozatunk végére értünk! Még messze nem mutattunk be mindent, de talán ahhoz elég, hogy láss benne lehetőséget.

Érdemes megnézned videós oktatási weblapunkat ahol részletekbe menően bemutatjuk a használatot, vagy jelentkezz ingyenes webinarunkra, hogy megismerd, miben tud még segíteni a program!

1
A célok azaz topikok és státuszaik azaz lépéseik

A bal oldali narancsszínű sávon kattints a topikok ikonra, majd válassz ki egy célt/ topikot. Rákattintással megnyilnak a részletei. Kattints a topik státuszai ikonra, hogy lássd a felvitt lépéseket. A lépésre / státuszra kattintva annak jellemzői nyílnak meg.

Jobb oldalon láthatod az adott topikba és annak kijelölt státuszába tarozó ügyfeleidet. A részleteket lenyitva az ötödik ikonra kattintva láthatod az ügyfél élő témáit (topikjait), amiből akár több is lehet.

Tekintsd át az alábbi képernyőt!

2
Az ügyfelek státuszai

A kliens listában az adott ügyfél részleteinél az ötödik ikonra akttintva láthatjuk az adott klienshez rendelt topikokat és azok aktuális lépését azaz státuszát. A ceruza ikonnal léptethetjük a státuszt előre, vagy vissza. A státuszváltáshoz írhatunk megjegyzést, amik bekerülnek az adott kliens történetébe.

Lehetséges olyan, hogy a cél a munka során okafogyottá válik (pl. az ügyfél visszalépésével) ilyenkor a már nem élő célokat a lakat ikonnal lezárhatjuk, így nem fog szerepelni a grafikonban. Lezárásra akkor is sor kerülhet ha a cél teljesült.

Nézd át az alábbi képernyőt:

3
Grafikon és kliensszűrő

A 'ma' oldal tetején láthatunk egy mini grafikont, amire kattintva kinyílik egy ablak aminek a bal oldalán kiválaszthatjuk a vizsgálni kívánt topikot. (becsukni az ismételt kattintással, vagy az ablak jobb odalán lévő x-el lehet. Ugyanez a grafikon megtalálható a topik oldal jobb felső sarkában is. Ott, az épp aktuális topik adatait mutatja.

Tekintsd át az alábbi képernyőt.

A topikoknak és a státuszoknak lehet adni egy határidőt, amelyből a rendszer a kicsúszott ügyfeleket megjelöli egy piros vonallal, így tudjuk, ezekkel az ügyfelekkel mihamarabb foglalkozni kell. Az ügyféllistát leszűrhetjük a kicsúszott ügyfelekre a kliens ablak kereső mezőjétől jobbra található váltógomb jobb oldali ikonjával.

Tekintsd át az alábbi képernyőt.

Részletes videó:

Részletes segítő oldalak:

További segítségek:

További tippek, trükkök lehetőségek...

Amikől még nem esett szó (de reméljük, majd előnyödre válik a használatuk):

Érdemes megnézned videós oktatási weblapunkat ahol részletekbe menően bemutatjuk a használatot, vagy jelentkezz ingyenes webinarunkra, hogy megismerd, miben tud még segíteni a program!

Várunk weblapunkon, webinarunkon, blogunkban!

Köszönjük, hogy velünk tartasz!