9
A Smart Boardok (táblák) lehetőségei

A smart boardok (táblák ikon a bal narancsszínű sávon) segítségével vizualizálhatjuk a címke rendszerünket, és húzd és dobd módszerrel aktualizálhatjuk is azt. Ezek a táblák lehetőséget adnak egymással összefüggő táblázatrendszerek kialakítására, ahol az egyik akár folytatása a másiknak, vagy más szempontból való láttatása az adatoknak. Az egyik táblázaton véghezvitt módosítások a másikon is érvényesek és láthatók lesznek. A táblázatok segítségével beoszthatjuk a feladatokat munkatársaink között, követhetjük azok elkészülését, kezelhetjük számláinkat, vagy épp kontírozhatjuk költségeinket. Feladatainkat, ötleteinket egy minősítési rendszeren keresztül (pl.: Eisenhover mátrix (fontosság, sürgősség) vagy bonyolultság/hasznosság szerint) tervvé és akár tevékenységgé formálhatjuk.

A táblarendszered kialakításában az ingyenes workshopjaink nagy segítséget nyújtanak, amikre a weblapunkon (bowlerhat.eu vagy kemenykalap.hu) tudsz jelentkezni.

Nem csak feladataink, találkozóink, hívásaink, hanem akár pénzügyeink alakulását is végigkövethetjük, áttekinthetjük és menedzselhetjük projektjeinket.

Rendkívül sokrétűen használható eszközről van szó. Akár fejlesztő csapatok teljes munkafelülete is kialakítható rajtuk, mind az együttműködés közös részére, mind a feladatmegoldás egyéni követelményeire is. Akár marketing terveinket, munkánkat is szervezhetjük, követhetjük a segítségével. Használatának csak a fantáziánk szab határt.

Indulásként készítsünk egy egyszerű kanban táblát:

A létrejövő táblázat még üres, a kialakításához tegyük a következőket:

A kész táblázatban az adott oszlopokban megjelennek a megfelelő címkéjű elemek.

Ha egy olyan elemet szeretnél elhelyezni a táblázaton, aminek nincs ilyen címkéje (és nincs beállítva automatikusnak a "nincs" címke), az oldalsávról ráhúzhatod a táblára, ahol a vágólapra rátett elemeket, vagy nemrég szerkesztett elemeket látáhatod, de a keresés résznél (nagyító ikon az oldalsáv fejlécén) rá is kereshetsz a kívánt elemre. (Ne felejtsd el bekapcsolni a keresendő elemtípusokat!)

Az alábbi képen láthatod a táblázat kezelő elemeit. A sorszámozott elemek a következők:

A kép kinagyításához kattintson ide!

Illesszünk a táblázathoz sorokat!

Ha azt szeretnénk, hogy a táblázat ne csak a feladatok készültségi állapotát mutassa, hanem látható legyen az is hogy kinek lett delegálva, azt sorok beszúrásával tehetjük meg. Természetesen az előző képernyő bal alsó részén megjelenő plusz jellel is lehetséges, de ha több sort szeretnénk, akkor az alábbi megoldás célszerűbb:

Ezután a táblázatban sorokra elkülönülnek a különböző munkatársakra kiosztott feladatok.

A kép kinagyításához kattintson ide!

Készítsünk csoportokat

Jó lenne ha látnánk azt is a táblázatban, hogy melyik munka mennyire sürgős. Ehhez természetesen a fentieknek megfelelően készíteni kell egy sürgősség címkecsoportot és feltölteni címkékkel. Miután ezzel elkészültünk, kövessük az alábbiakat:

Ezután az első oszlopban csoportosítva lesznek az elemek sürgősség szerint. Az elemeket a csoportra ráhúzva sürgőssé tehetjük.

TIPP: Ha a beállításoknál a címkecsoport kiválasztása alatt bekapcsoljuk a "Mutasson minden csoport címkét" funkciót, akkor az üres csoportokat is megjeleníti.

A kép kinagyításához kattintson ide!

A csoportok működése:

Egy elem akkor van csoporton kívül, ha még nem kapott olyan címkét ami a csoport, ebben az esetben pl. a sürgősségi csoport tagja. A csoportra ráhúzással ezt természetesen megkapja.

A kép kinagyításához kattintson ide!

Túl vagyunk a nehezén...

... bár még a címkék és a smart boardok rengeteg lehetőséget rejtenek, de az alapokkal tisztába kerültünk.

Köszönjük a türelmed!