10
Pénzügyek a rendszerben

Az alkalmazásban felviheted a kiadásaidat, bevételeidet, kontírozhatod akár több szempontból is egyszerre, de láthatod ezeket a projektjeidhez munkafolyamataidhoz csatolva is. Mindent úgy kezelhetsz benne, ahogyan szeretnéd, semmi felesleges adatot nem kell megadnod. Természetesen ehhez átgondoltan kell kialakítanod a rendszert. Kezdjük is az elején:

Hozzuk létre a "zsebeket"!

A zsebeket úgy kell elképzelni mint egy bankszámlát. Létrehozhatsz zsebet a valódi számláidnak és pénztáraidnak megfelelően, de készíthetsz olyan zsebet is ahova pl. az új teherautó árát gyűjtögeted. Egy zseb egy fajta pénznemet tud kezelni.

A zsebekben a pénzmozgások könyvelődnek. Hogy milyen mozgások legyenek, szintén te mondod meg, de vannak azért bevett gyakorlati folyamatok, amiket érdemes felvenned. Ilyenek lehetnek például:

Természetesen ezeken felül kialakíthatsz saját mozgástípusokat is, ha szeretnéd azokat az eddigiektől külön kezelni.

Vigyük fel a rendszerbe a fentieket!

A pézügy oldalon a fogaskerék ikonra kattintva tudod megadni az alapadatokat.

Célszerű létrehozni minimum két zsebet: Bankszámlát és Pénztárat. Azt érdemes alapértelmezetté tenni, amelyiket többet használod, több tranzakciót kezelsz rajta.

A zsebek felvitelénél az alábbi megadandó adatokkal találkozol:

Majd kattints a bevitelhez a pipára.

A mozgástípusok felvitelénél az alábbi megadandó adatokkal találkozol:

Majd kattints a bevitelhez a pipára.

Mit láthatsz a pénzügyi képernyőn

Az alapadatok bevitele után a bal oldalon lévő, narancs színű sávban kattints rá a pénzügy ikonra!

A diagramm az alapértelmezett vagy a kiválasztott zsebet mutatja. A zseb kiválasztásához kattints a zsebre fent.

A diagrammon a kék vonal a zseb valós pénzkészletének mozgását ábrázolja. Az értékhatára a bal oldalt látható. A zöld és piros hasábok a naponkénti bevételt és kiadást mutatják. Értékhatáruk a jobb oldalon található. A grafikont megtekintheti napi vagy havi bontásban is.

Új pénzügyi tranzakció felvitele:

A pénzügyi tranzakció felvitelénél az alábbi mezőket kell megadni:

Majd kattints a bevitelhez a pipára.

A Smart Board rendszer használata a pénzügyi folyamatokhoz:

Az egyéb feladatokhoz hasonlóan, az előző lecke alapján létrehozhatsz különböző célú pénzügyi vagy akár vegyes táblákat is. A pénzügyi tranzakciókhoz is, akárcsak a többi adathoz, tudsz címkéket rendelni amik jelenthetik akár a költség típusát, vagy a pénzt felhasználó egységet is, de bármilyen kategóriát létrehozhatsz amire szeretnéd rendezni, gyűjteni a bevételeid, kiadásaid.

A tételeknél a rendszer a tervezett értéket szögletes zárójelek között kisebb számokkal jelöli. A rendszer összesíti az adatokat cellánként, csoportonként, soronként és oszloponként is, ha a fenti ikonsoron az érméket ábrázoló ikon be van kapcsolva. Ha a projektek tennivalói mellé a hozzájuk tartozó pénzügyi tételek is megkapják a megfelelő címkéket, akkor a projekttáblán is összesíti a költségeket, bevételeket.