2
Vigyél fel néhány adatot!

Készíts egy új naptárbejegyzést: Kattints a "+"-ra és a bejövő ablakban válaszd ki a típusát. A találkozónál, a hívásnál és a chat-nél kezdődátumot és hosszot adhatsz meg, míg a teendőknél és az egyébnél kezdő és végdátumot.
Válaszd ki az ügyfelet! Ha bekapcsolod az elrendezendő kapcsolót, akkor a bejegyzés az esemény végével bekerül az "elrendezendő naptáresemények" közé, ahol megadhatod például a találkozó eredményét, amiben megállapodtatok, de státuszt is állíthatsz be neki (erről később lesz szó).
Töltsd ki a többi mezőt is, a címkék kivételével (erről szintén később beszélünk), majd nyomd meg a pipát a berögzítéshez.

Kattints a + ikonra és kövesd az alábbi lépéseket:

A címkiválasztó használata:

FONTOS: A naptár részt akkor tudod a legjobban kihasználni, ha csatlakoztatod a Google Calendarhoz a beállítások oldalon, így az összes eszközödön (pl.: telefon) láthatod a találkozóidat. Erről itt találsz videót! Miután csatlakoztattad, ne felejtsd el az általad használt naptárprogramban láthatóvá tenni a Bowlerhat naptárat. [A programunk létrehoz a google accountodban egy új naptárat "Bowlerhat" névvel. Ahhoz hogy lássad, a használt alkalmazásodban a látható naptáraknál be kell kapcsolni.]

Vigyél be egy klienset: Nincs kötelező adatbevitel, add meg azt, amit tudsz, elég csak egy becenév is. Majd később kiegészíted, ahogy a kapcsolat alakul. A címkékről majd később lesz szó.

Kattints a + ikonra és kövesd az alábbi lépéseket:

Készíts egy feladatot: Tennivalóidat munkacsomagokba rendezheted, és azokat projektekhez adhatod, de ezek nem kötelezők. Egyenlőre csak egy egyszerű (mindettől független) tennivalót készíts. Add meg a nevét, és akár kész is vagy, a többit később is beviheted, de ha tudod akár itt is megadhatod.
Minden tennivalónak célszerűen van egy időszaka, amikor azon konkrétan dolgozni kell. Ez alapján tudjuk kezelni az időtervezőn. Ugyan nem kötelezően, de lehet olyan határideje, amin belül kell elvégezni a tennivalót.

Például: Zsebenci Klopédia szemüveglencséjét bele kell csiszolni az általa választott keretbe. Ez két óra munka. Ha tudod előre, hogy mikor fogod elvégezni megadhatod konkrétan, de megadhatsz mondjuk egy 3 napos időszakot határidőnek, ami még belefér a munkafolyamatba, hogy biztonsággal elkészüljön időre. Ezt látod majd az időtervezőn és amikor dolgozol az időbeosztásodon, tudod, hogy azon belül szabadon mozgathatod a tényleges munkavégzést, anélkül hogy felborítanád vele a projektet vagy a munkacsomag időtervét.

A tennivaló elején és végén lévő színkódokról, azaz a címkékről majd később lesz szó.

Kattints a + ikonra és kövesd az alábbi lépéseket:

A projektekről és munkacsomagokról:

A BowlerHat rendszer projektnek egy komplexebb, belső struktúrával rendelkező tevékenységhalmazt nevez, aminek van kezdő és befejező ideje. A projekten belül munkacsomagokat lehet létrehozni, amik olyan, egymással akár függőségben álló elemek, amik kötött belső feladatstruktúrával rendelkeznek. A feladat egy konkrét tennivaló, aminek már egyértelmű a belső szerkezete, azaz hogy azon belül mit kell tenni, ezért ezeket nem kell kibontani.
Ezeket az egyszerű tennivalókat a munkacsomag fogja össze, azon belül meghatározhatjuk az elvégzésük idejét és sorrendjét. A munkacsomagokat tartalmukkal együtt tudjuk mozgatni az időtervezőn, így kialakítva a párhuzamosságukat vagy épp a folyamatosságukat. A projektet a munkacsomagokkal együtt mozgathatjuk az időtervezőn. Ehhez a "gyerek elemekkel való együttmozgatás"-t engedélyeznünk kell az ikonsoron (alapértelmezetten be van kapcsolva).