A naptár használata

A naptárat a "Ma" oldalon találhatjuk a képernyő bal felső részén. Azokat a tennivalókat tartalmazza, amik konkrét időponthoz kötöttek: találkozók, időre megbeszélt telefonhívások, chat beszélgetések.

A naptár ablak címe az a dátum, aminek az adatait alatta láthatjuk. A dátumot a vonal alatti sor egy elemére kattintva tudjuk megváltoztatni. A sort, a két oldalán lévő nyilakkal egy illetve két héttel lehet léptetni.

Az ablak címsorát, azaz a dátumot követő ikonokkal a következő funkciókat érhetjük el:

– Első ikon a geolokációs naptár ablakot nyitja meg,

– A második ikonnal az elléptetett dátumról a mai napra tudunk vissza ugrani.

– A középen lévő ikonokkal lehet naptár illetve lista nézet között váltani.

– A plusz jellel lehet új naptári eseményt felvenni.

Kattintsunk a plusz jelre, majd töltsük ki a megjelenő sárga szakaszban lévő űrlapot:

– Először az ikonok közül jelöljük ki a bejegyzés típusát annak megfelelően, hogy találkozót, vagy telefonhívást, esetleg chatet vagy egyéb eseményt szeretnénk bevinni.

– A klienset, akivel az esemény során találkozunk vagy beszélünk, a kis háromszögre való kattintással tudjuk kiválasztani. A megjelenő listában kereshetünk, vagy átválthatunk a kedvenc kliensek nézetre és ott választhatunk. Kattintsunk a névre, majd az alsó pipával hagyjuk jóvá a választást. Amennyiben olyan időhöz rendelt eseményről van szó, ahol nem kontaktálunk ügyféllel, természetesen a lépés kihagyható. Például ilyen lehet egy privát tennivaló is, amit célszerű a naptárba illeszteni.

– Időpontnak a rendszer a következő órát kínálja fel. Kattintsunk rá a megváltoztatásához. A beugró ablakban adjuk meg a dátumot és az időpontot, majd a pipára kattintva hagyjuk jóvá.

– Az esemény tervezett időtartamát válasszuk ki a felkínál félórás beosztásból, amit a plusz-mínusz jelekkel is korrigálhatunk, de akár be is gépelhetjük.

– Megadhatjuk az emlékeztető időpontját, hogy mennyi idővel előre riasszon a Google naptára. Nyilván ennek működéséhez a Google Calendar szinkronizációt be kell kapcsolnunk a beállításokban.

– Írjuk be a találkozó tárgyát. Ez fog megjelenni a naptárban.

– Adjuk meg a találkozó helyét. A program az ügyfél és a saját beállított helyszíneimet is felkínálja, de a plusz jellel ezektől eltérő helyszín is bevihető a következő módon:

A kereső mezőbe írjuk be keresendő címet, majd az Enter lenyomása után megjelenő listából válasszuk ki a megfelelőt. A térképen a Kék helyjelölőt áthelyezve lehet pontosítani. Kiválaszthatod, hogy az általad átírt szabad szöveg, vagy a Geo adatbázisból származó megnevezés, illetve a keresőbe beírt kifejezés legyen a hely megnevezése. Ha szükséges jegyzetet is felvehetsz. A pipára kattintva tudod jóváhagyni.

– A naptári eseményedhez is vehetsz fel jegyzeteket.

Kattints a pipára az esemény rögzítéséhez.

A naptárban és a listanézetben is a tételre való kattintással tekintheted meg a részleteket, illetve a ceruza ikonnal módosíthatod, vagy a szemetes ikonnal törölheted. Azokat az eseményeket, amiket már elrendeztél, azaz az esemény eredményét is bevitted az elrendezendők lista segítségével, már nem tudod módosítani.

A Kliensek ablak naptár listáján az ügyfélhez kapcsolódó naptárbejegyzéseidet tudod megtekinteni, sőt, új eseményt is felvehetsz hozzá.

A naptár része még, a korábban megemlített geolokációs naptár. Megtekintéséhez kattintsunk a dátum jobb oldalán lévő ikonra.

A megnyíló ablak fejlécének bal oldalán jelenik meg az az időszak, aminek az adatai láthatók a térképen és a listában.

Rákattintva a bejövő panelon tudjuk beállítani: A tetején lévő gyorsgombokkal is kiválaszthatunk egy időszakot, de a -tól-ig beállítópanelt is használhatjuk, ahol a csillagra kattintva tudjuk az intervallum elejét vagy végét végtelenre venni. A pontos dátum ikonra kattintva egy fix időpont adható meg, míg a relatív időszakjelölőre kattintással egy mindig az aktuális naphoz képest meghatározott időszak jelölhető ki. Az eltolás beállításával ezt napokkal módosíthatjuk. A bal alsó sarokban lévő ikonnal a tól-ig dátumokat tudjuk felcserélni. A pipára kattintással lehet az időszak szűrőt érvényessé tenni.

Jobbra a térkép által ábrázolt napok színmintái látható. A fejléc jobb oldalán lévő kapcsolók közül az első az automatikus nagyítást, a középső az útvonal nézetet, míg az utolsó az ügyfelek megjelenítését kapcsolja be a térképen.

A térkép nézet nagyítható, kicsinyíthető. Egy elemre rámutatva, kiemelkedik a többi közül. A rajta látható ikon színe megfelel a fejlécen szereplő napénak.

A térkép mellett vagy alatt megjelenő listán megtekinthetők és szerkeszthetők a naptár eseményei, valamint átkapcsolva az általuk érintett ügyfelek adatai.

Az útvonal nézet bekapcsolásával a fejléc alatt megjelennek a nap eseményei a köztük lévő távolsággal és időkülönbséggel. A két esemény közé a plusz jellel lehet beszúrni egy újabb eseményt. A napok között a fejlécen lehet váltani, vagy az időszak beállító két oldalán lévő nyíllal léptetni.

A navigáció gombra kattintva az adott nap az összes eseményével átadható a Google Maps navigációs rendszerének, ahol ez elmenthető és a telefonon akár navigációként elővehető.

A geolokációs naptárat a jobb felső sarokban lévő "x"-el lehet becsukni.