A teendők ablak

A teendők listája a "MA" képernyőn a naptár mellett jobbra, vagy keskeny képernyő esetén alatta találhatók.

A listába azokat az elvégzendő feladatokat rakjuk, amik nem függnek konkrét időponttól, azaz egy megadott intervallumon belül bármikor elvégezhetjük azokat. Ilyen teendő például egy ajánlat vagy egy szerződésterv összeállítása.

Egy feladatnak van kezdő időpontja, ami alapértelmezésként a bevitel napja, de ez módosítható későbbi dátumra, és van befejező dátuma. Ez utóbbi nem kötelező. A korábbi példa esetén az ajánlatot a találkozóra össze kell rakni, ezért van befejező dátuma, míg az irattár rendbetételének feladata a tapasztalat alapján a végtelenségig húzható.

Az ablak fejlécében a kereső mező látható amellyel a tárgy mezőbe beírtak között szűrhetünk. Alatta az időszak beállítót találjuk. A lista az itt beállított időintervallumba eső feladatokat mutatja.

Rákattintva a megjelenő panelon tudjuk beállítani: A tetején lévő gyorsgombokkal is kiválaszthatunk egy időszakot, de a -tól-ig beállítópanelt is használhatjuk, ahol a csillagra kattintva tudjuk az intervallum elejét vagy végét végtelenre venni. A pontos dátum ikonra kattintva egy fix időpont adható meg, míg a relatív időszakjelölőre kattintással egy mindig, az aktuális naphoz képest meghatározott időszak jelölhető ki. Az eltolás beállításával ezt napokkal módosíthatjuk. A bal alsó sarokban lévő ikonnal a tól-ig dátumokat tudjuk felcserélni. A pipára kattintással lehet az időszak szűrőt érvényessé tenni.

Jobbra tőle tudjuk beállítani hogy a lista az indulási vagy a befejezési dátum szerint legyen sorba rendezve.

A sor végén egy szűrő látható. Az első ikon mindent megmutat az adott időszakban, a második csak a telefonhívásokat, a harmadik a lejárt határidejű, de még nem elvégzett feladatokat, míg az utolsó a készre jelentett, elrendezett feladatokat mutatja.

Új teendőt a fejléc jobb oldalán lévő plusz jellel tudunk felvenni.

Először adjuk meg a teendő jellegét a megfelelő ikonra való kattintással, majd válasszuk ki a klienset a kis háromszög segítségével. A megjelenő listában kereshetünk, vagy átválthatunk a kedvenc kliensek nézetre és ott választhatunk. Kattintsunk a névre, majd az alsó pipával hagyjuk jóvá a választást. Amennyiben olyan teendőről van szó, ami nem kapcsolódik ügyfélhez, természetesen a lépés kihagyható. Például ilyen lehet egy privát tennivaló is, ha szeretnénk a rendszeren keresztül kezelni.

A feladat elkezdésének időpontját a dátumra való kattintással tudjuk megadni.

Ha bekapcsoljuk a határidőt, akkor a megjelenő dátumot, ami a következő nap éjfél, átírhatjuk a nekünk megfelelőre.

A prioritás közül válasszuk ki a kívántat, majd adjuk meg a tennivaló leírását. Az adatokat az alul található pipával tudjuk berögzíteni.

A következő tennivaló beviteléhez a korábban bevitt tennivaló leírását a rendszer felkínálja, hogy amennyiben több embert is érint más-más dátumokon, akkor ne kelljen újra beírni. Természetesen a szöveget bármikor módosíthatja.

Egy tennivalóra kattintva a részleteit láthatjuk. A ceruza ikonnal szerkeszthetjük, míg a szemetes ikonnal törölhetjük a feladatot. A jobb alsó sarokban lévő Enter gombot ábrázoló ikonra kattintva tudjuk készre jelenteni.

A beugró ablakban írhatunk egy összefoglalót a feladat eredményéről. Az alatta lévő kapcsolóval, amennyiben a feladat megkívánja, készíthetünk belőle naptári eseményt is. Ez a korábbi példa esetén lehet egy találkozó, ahol az elkészült ajánlatot bemutatom neki, vagy csak beadom átnézésre.

A következő kapcsolóval letilthatom, hogy a feladat elvégzése megjelenjen az ügyfél történetében.

Az alsó szakaszban az ügyfél státuszát állíthatom át a kívánt célnál. A rendszer megmutatja az aktuális státuszt, és alatta, a következő státusz kiválasztásával tudom megváltoztatni. A topik összefoglalót ha szükséges módosíthatom. A státuszváltás ténye megjelenik az ügyféltörténetben, a lezárás időpontjával. Amennyiben szükséges a "riasztás szundi" funkcióval felülbírálhatom a státusznál beállított határidőt. Ha az adott ügyfélnél még nem adtam meg célt (topikot), akkor a plusz jel segítségével felvehetek egyet.

A feladatot az alsó pipával tudom készre jelenteni.

ELRENDEZENDŐK

Az elrendezendők lista A teendők lista alatt vagy mellett található a képernyő szélességének függvényében. Az elmúlt, de még nem lezárt naptári eseményeket tartalmazza.

Az ügyfélhez kapcsolt, elmúlt naptári események átkerülnek az elrendezendők listájába, hogy az esemény eredményét be tudjuk vinni. Ez szükséges ahhoz, hogy az ügyféltörténetben megjelenjen.

A listában látható hogy a típus jelző ikon kérdőjeles, ezzel jelezve, hogy nem tudjuk, hogy a betervezett esemény valójában létrejött-e illetve milyen eredménnyel.

Kattintsunk a bejegyzés melletti Enter gombot ábrázoló ikonra. A bejövő ablakban láthatjuk az esemény paramétereit. Töltsük ki az összefoglalót, majd adjuk meg az eredményt az ikonokra való kattintással. A választásunkat az ikonsor feletti szöveg egyértelműsíti. Az eredmény megadása nélkül nem lehet az eseményt elrendezni.

Amennyiben a megbeszélést folytatni fogjuk más időpontban, kapcsoljuk be a kapcsolót és adjuk meg a folytatás időpontját. Ekkor a rendszer elkészíti az új naptárbejegyzést, az adott információkkal.

Az alsó szakaszban az ügyfél státuszát állíthatjuk át a kívánt célnál. A rendszer megmutatja az aktuális státuszt, és alatta, a következő státusz kiválasztásával lehet megváltoztatni. A topik összefoglalót ha szükséges módosíthatjuk. A státuszváltás ténye megjelenik az ügyféltörténetben, a státusz dátuma mezőnek megfelelően, ami igény szerint átállítható. Amennyiben szükséges a "riasztás szundi" funkcióval felülbírálhatom a státusznál beállított határidőt. Ha az adott ügyfélnél még nem adtam meg célt (topikot), akkor a plusz jel segítségével felvehetek egyet.

Az eseményt a pipára való kattintással tudom lezárni. Ezek után az adott ügyfél történetében fogom látni.