Kliensek ablak

A kliensek listát a "MA" képernyőn a naptár alatt, vagy keskeny képernyő esetén a lap alján találod.

A kényelmes áttekinthetőség miatt készítettünk egy teljes oldalas nézetet is, amit a bal oldali narancsszínű sáv felülről második, kliensek ikonjára kattintva érhetsz el. Ezt csak nagyobb képernyőn, vagy a tableten, vízszintes módba fordítva kényelmes használni.

A két megoldás egy kis különbséggel ugyanúgy működik. Amíg a "MA" képernyőn az ügyfélre való kattintás után az ügyféltörténet és a jegyzetek egy egy ikonnal kiválasztható lap, addíg a "Kliensek" képernyőn ez a két lap a klienslista mellé jobbra ki van emelve. Működésük teljesen megegyezik.

A klienslistában egy bejegyzésnél a következő kezelő elemeket láthatjuk:

– Az első ikon a kitűző, amivel azokat az ügyfeleket tudod a lista elejére tűzni, akikkel épp dolgozol. Fontos, hogy ez a beállítás csak az adott böngésző programjában működik.

– A második ikon a csillag, amivel az ügyfelet a "kedvenc" listába teheted. Ez az eszköz globális, mindenhol működik. A kedvencek listára bármelyik klienslista esetén a fejlécben kapcsolhatsz át.

A kitűzött és a kedvencekbe rakott klienseket ugyanezekkel az ikonokkal tudod visszaállítani.

A példánkban néhány név előtt látható egy bordó vonal. Ez azt jelenti, hogy az adott klienshez beállított cél státuszának ideje lejárt, azaz az ügyféllel foglalkoznod kell. Az ilyen ügyfeleket a fejlécben lévő utolsó szűrővel válogathatod ki.

A kliens neve alatt egy színes vonal látható, ami azt mutatja, hogy az ügyféllel milyen régen találkoztál vagy beszéltél. A zöld-sárga sáv az első hetet jelöli. A sáv közepén lévő fehér pötty mutatja az egy hónapot. A teljes sáv két hónapot ölel fel. A sáv hosszán látod az utolsó kapcsolatfelvétel óta eltelt időt. A két hónapnál régebbi időpontot a sáv már nem tudja kijelezni, ilyenkor teljes szélességű.

A kliensek lista fejlécének eszközei:

A kereső mezővel nem csak a névben, hanem a címkék, a dinamikus adatok, a jegyzetek, valamint a geolokációs megjegyzések között is tudsz keresni, szűrni. A kereső próbálja a ragozást figyelmen kívül hagyni.

A mellette lévő váltókapcsolóval tudod beállítani az ügyfélszűrőt. Az első minden ügyfelet megmutat. A második a kedvenc, azaz a becsillagozott ügyfeleket mutatja, míg az utolsó a lejárt státuszú ügyfeleket listázza ki, akiknek a neve előtt a bordó vonal látható.

A célok azaz topikok és azok státusza alapján a második sorban lévő lenyíló beállítóval tudod megszűrni az ügyfeleket.

Az alatta lévő betűsorral az ügyfelek kereszt és vezetéknevének illetve becenevének kezdőbetűjére tudsz szűrni.

Az ügyfél nevére kattintva nyithatók ki a részletek.

A név alatti kék sávban egy váltókapcsoló látható amivel a következő lapok között tudsz navigálni:

– Az alapértelmezett lap az ügyfél alapadatai a dinamikus mezőkkel és a címke, azaz tag rendszerrel.

– A következő az ügyféltörténet. Az eseményre kattintva a típusának megfelelő tartalom nyílik ki.

– Az ügyfél naptári eseményei lapon láthatod a megadott időintervallumban vele kapcsolatos naptárbejegyzéseket.

– A teendők lap az ügyfélhez kapcsolódó feladataid sorolja fel.

– A topikok, azaz célok részben, az indított projekteket és azok állapotát látod.

– Jegyzetek lap az ügyfélhez kapcsolt megjegyzéseidet tartalmazza.

Új ügyfelet a fejlécben található plusz jel segítségével tudsz felvenni.

A megjelenő sárga ablakban add meg az ügyfél ismert adatait. Ha csak egy becenevet vagy keresztnevet megadsz, már elég a bejegyzés létrehozásához, később is kiegészítheted az adatokat.

A helyszínek felvételéhez nyomj rá a sorban található plusz jelre, majd a bejövő ablakban a kereső mezőbe írd be a keresendő címet, majd az Enter lenyomása után megjelenő listából válaszd ki a megfelelőt. A térképen a kék helyjelölőt áthelyezve lehet pontosítani. Jobb oldalt kiválaszthatod, hogy az általad átírt szabad szöveg, vagy a Geo adatbázisból származó megnevezés, illetve a keresőbe beírt kifejezés legyen a hely megnevezése. Ha szükséges jegyzetet is felvehetsz. A pipára kattintva tudod jóváhagyni.

Több helyszínt is bevihetsz, például lakás, nyaraló, munkahely. Ezeket a program majd fel fogja kínálni helyszínnek, amikor találkozót szervezel az ügyféllel.

Válaszd ki az országot, majd töltsd ki a postacímet.

Amennyiben tudod, a további adatokat is kitöltheted.

Telefonszámhoz akár többet is beírhatsz.

Az ügyfeleket színkódolhatod a neked megfelelő módon. A pipára kattintva tudod berögzíteni a megadott adatokat.

A részletek oldalainak kezelése hasonló, de funkcióik miatt kissé eltérnek.

Az ügyfél alapadatai lapon a jobb felső ikonnal tudsz dinamikus adatokat felvenni. Add meg a nevét és az értékét az adatnak, majd kattints a pipára.

Új címkét az ablak jobb alsó részén tudsz felvenni. Ügyelj arra, hogy a címke a szó ragozatlan alakjában legyen, így konzekvensen tudod használni több ügyfélnél, ami alapján a keresőbe beírva meg is tudod szűrni az ügyféllistát. A címkét a sarkában lévő x-el tudod törölni.

Az ügyfél alapadatait a dinamikus mezőkkel együtt a ceruza ikonnal tudod módosítani. Az egész bejegyzést törölni a szemetes ikonnal tudod.

Az ügyféltörténet lapon egyedi bejegyzést fűzhetsz a listához a plusz jelre kattintva. Ha rákattintasz a felvett sorra, a ceruza ikonnal szerkesztheted. Fűzhetsz hozzá további megjegyzést. A kapcsoló bekapcsolásával megadhatod a rendszernek, hogy a bejegyzés kapcsán kontaktusban voltál-e az ügyféllel. Ez azért érdekes, mert ebben az esetben a kihűlésjelző színcsík az ügyfél neve alatt figyelembe veszi ezt, miután befrissítetted az oldalt: pl átkapcsolsz másik nézetre, vagy a böngésző frissítésére kattintasz. A bejegyzésedet a szemetes ikonnal törölheted. A Kliensek képernyőn ezt a lapot fent, a jobb oldalra kiemelve találod, és a bal oldali listában kinyitott ügyfél bejegyzéseit mutatja.

A naptári események lap ugyanúgy működik mint a naptár ablak lista nézete. Az ügyfél megadott időintervallumban eső bejegyzéseit mutatja. Az időszakot a fejlécben tudod átállítani. A plusz jelre új naptári eseményt tudsz felvenni úgy hogy a kliens mezőt a rendszer előre kitölti.

A teendők lap teljesen megegyezik a "Ma" oldalon található teendők ablak funkcióival. Kezelésének megismeréséhez kattintson a Teendők ablak bal felső sarkában található információs ikonra.

A célok vagy topikok lapon tudod kezelni az ügyfél projektjeit. A célokat és azok lépéseit a narancsszínű sáv topikok ikonja alatti lapon tudod beállítani. Tekintsd meg az ott található videót. Itt csak a már beállított lépések között tudsz kapcsolni. A plusz jellel tudsz felvenni az ügyfélhez új célt, azaz topikot. Válassz a listából majd kattints a pipára. Az új topik a legelső státusszal kerül felvételre.

A ceruzára kattintva tudod a státuszokat megváltoztatni. A szerkesztendő topik "Következő Státusz" mezőjét lenyitva tudod megadni azt a státuszt amire váltani szeretnél. A topikot le is tudod zárni a lakat ikonnal. Az alert mezővel a státusz riasztási idejét tudod felülírni, míg az alatta lévő mezővel a státuszváltás dátumát tudod beállítani.

A jegyzetek lapon a beírt noteszbejegyzéseid jelennek meg. Kattints a sorra az adott jegyzet megtekintéséhez, módosításához vagy törléséhez. Új jegyzetet a plusz jellel tudsz felvenni. Add meg a jegyzet címét és színkódját, majd kattints a pipára. A jegyzet címére, majd a ceruza ikonra kattintva tudod módosítani a tartalmát. A kliensek képernyőn a jegyzetek címeit egymás mellett láthatod, rákattintással tudod kijelölni a megjeleníteni kívánt jegyzetet.

A Kliensek képernyőn ezt a lapot lent, a jobb oldalra kiemelve találod és a bal oldali listában kinyitott ügyfél bejegyzéseit mutatja.

A kliensek képernyőn a kijelölt, azaz lenyitott ügyfél történetét és a jegyzeteit a jobb oldalon láthatod és kezelheted. Az ügyfél neve alatti kék kiválasztóban nem fog szerepelni a történet és a jegyzetek lap.

Jó ha tudod, hogy a program során bármelyik ügyfélnév melletti kis ügyfélmappa ikonra kattintva az előugró ablakban láthatod az ügyfél telefonszámát és email címét valamint a foglalkozását. Az adatokra kattintva a program a vágólapra rakja, hogy a levelező, vagy a telefonos alkalmazásban ne kelljen begépelni, csak beilleszteni. A beugró ablakocska tetején lévő csillaggal teheted rá, vagy épp veheted le az ügyfelet a kedvencek listáról. Bárhova mellé kattintva eltűnik az ablak és folytathatod a munkát.