Topikok ablak

Mik is ezek a topikok.

Ha szeretnél az ügyféllel egy őt érdeklő témában mihamarabb eredményre jutni, például szerződést kötni, vagy megrendelést kitölteni, érdemes a folyamatot lépésekre szedve átgondolni.

Egy teljesen általános példát hozva egy életbiztosítás megkötéséhez az érdeklődés felkeltése, igények egyeztetése, ajánlat elkészítése, ennek ismertetése, majd szerződéshez szükséges adatok felvétele, az iratok előkészítése és beküldése, majd a szerződés biztosító oldaláról való elfogadása lépéseken keresztül vezet az út. Természetesen ezek a lépések minél termék vagy szolgáltatásspecifikusabbak annál hasznosabbak tudnak lenni.

A program lehetővé teszi célok és azok lépéseinek felvitelét, amit majd hozzárendelve egy ügyfélhez könnyebben és koncentráltabban menedzselheted a folyamataidat, és javíthatsz a hatásfokodon.

A lépésekhez megadhatsz határidőket aminek elteltével a rendszer figyelmeztet a folyamat megakadására. Természetesen egyes esetekben ezeket a határidőket felülbírálhatod, például ha az ügyfél nyaralása miatt akad meg a munka.

A statisztikákban nyomon követheted a teljesítményedet, láthatod, hogy milyen folyamatnál hány ügyfeled áll. A program tervezett statisztika kiegészítésében számos olyan segítség várható amivel jelentősen növelheted a hatékonyságodat, szervezettségedet.

Az oldalon balra láthatod a célokat és státuszait. Jobbra a mini statisztika alatt a kiválasztott topikba vagy annak kiválasztott státuszába tartozó ügyfelek listája helyezkedik el.

Fontos hogy a státusz kiválasztása után, ha ismét a teljes topik ügyfeleit akarod látni akkor ezt a korábban kinyitott státusz összecsukásával érheted el.

A mini statisztikán láthatod, hogy az adott topik ügyfeleiből hányan vannak a megadott státuszban (lépésben).

Természetesen a program induló állapotában a topikok listája üres. Új topik felvételéhez kattints a plusz gombra, majd add meg a topik nevét. A pipára kattintva elkészül az új topik. A nevére kattintva nyithatod ki. Látható hogy a topik még nem tartalmaz státuszt, azaz lépéseket. Kattints a topik címe alatti pluszjelre, majd add meg a lépés nevét.

A készültség százalékához becsüld meg hogy ha ebben a státuszban tart egy ügyféllel a dolog, az a teljes végigvitt cél munkájának arányában hány százalékot jelenthet.

Ez a százalék a különböző statisztikához fog majd jól jönni, hiszen a különböző lépéseket tartalmazó különböző topikok, csak ez által hasonlíthatók össze.

Megadhatod a státusz leírását, majd a pipára kattintva tudod a státuszt berögzíteni.

Az utolsó lépést ismételve vidd fel a topikhoz tartozó összes lépést.

Érdemes egyszer átgondoltan kialakítani a termékeid vagy szolgáltatásaid értékesítésének lépéseit, mert a későbbiekben nagy segítséget jelent a munkád áttekintésében.

A státuszt a ceruza ikonnal tudod javítani és a szemetes ikonnal törölni.

Fontos, hogy a státusz törlésénél nézd át hogy ez mely ügyfeleket érinti, mert a törlésnél a rendszer vagy átkönyveli őket az általad választott státuszra, vagy törli az érintett ügyfél topikját, azaz kiveszi az adatai közül az adott célt, azaz a topikot.

Ez elég kényes lépés, ezért amíg lehet ne törölj, csak módosíts státuszt. A státusz törlése csak két státusz összevonásakor indokolt.

A státusz javításakor van lehetőséged megadni egy alertet, azaz riasztást, ami azt jelenti hogyha egy ügyfél a megadott napok számánál régebb óta van az adott lépésen azaz státuszon, akkor a neve előtt megjelenik a vörös vonal, valamint bekerül az ügyfeleknél lévő alert listába.

Topik adatainak módosításához kattints a topik neve alatti első kiválasztóra. A megjelenő lapon a ceruza gombra kattintva tudod módosítani az adatokat. Itt tudsz megadni egész topikra vonatkozó alertet.

A topikok törlésekor szintén választhatsz az átkönyvelés vagy az ügyfeleknél való törlés között.

Fontos hogy törlés előtt mind a topik mind a státusz esetében nézd át a jobb oldalon felsorolt érintett ügyfeleket.