Űrlapok képernyő

Mik azok az űrlapok? Olyan ügyfélnek elküldhető, kitölthető kérdőívek amiket a rendszer az ügyfél történeténél is eltárol a válaszokkal együtt.

Először készíts egy űrlap sablont, ami tartalmazza a kérdéseket, választási lehetőségeket, majd hozd létre a megadott ügyfél számára ennek a sablonnak az aktuális példányát. Ez a példány valójában egy egyedi ügyfélhez rendelt link, amit elküldhetsz a kliensnek és ő a telefonján vagy számítógépén válaszolhat a kérdéseidre. A kitöltést félibe is hagyhatja, a félkész állapotot elmentheti.

A linket akár te is megnyithatod, hogy segíts, vagy az ismert adatokat előre kitöltsed neki.

Amennyiben az ügyfeled, vagy Te a beküldés gombra kattintasz az űrlap átkerül az archív űrlapok közé, valamint a kitöltött adatok és az űrlap kitöltésének ténye rögzítődik az ügyfeled történetében.

Űrlap sablon létrehozásához kattints a plusz jelre az "Űrlap sablonok" ablakon. Add meg az űrlap nevét, majd nyomj a pipára. Kattints rá a létrejövő sorra, majd a neve alatti sor jobb szélén található űrlap ikonra. A megnyíló szerkesztő ablak bal oldala jelenleg még üres, de itt fognak megjelenni az űrlapra rakott mezők. A jobb oldalon az űrlap kezelőszervei találhatók. Adj egy címet az űrlapnak. Ez látható lesz a tetején. A banner mezőt hagyd üresen. Jelenleg csak külön megállapodás esetén van lehetőség fényképes banner használatára.

Az űrlapot, akár még félkész állapotában is elmentheted a mentés gombbal, és a munkát később is folytathatod. A visszaállítás gombbal a korábban mentett állapotot állíthatod vissza. A publikálás gombbal zárhatod le a szerkesztést. Ilyenkor az űrlap kap egy új verziószámot, és az ezután kiküldött űrlapok már az új tartalommal készülnek el, míg a korábban kiküldött űrlapok nem változinak, azok mindig a kiküldésnek megfelelő verzión maradnak.

Az űrlap összeállítását az "Új mező hozzáadásával" folytasd.

A bal oldali oszlopban lévő eszközök adatokat kérnek be a felhasználótól, míg a jobb oldalon lévők csak tájékoztatják, vagy vizuális elválasztásra szolgálnak.

Kattints a Szöveg Beszúrása gombra. A bal oldalon megjelent a beviteli mező, és a jobb oldalon a hozzá tartozó szerkesztő elemek.

Adj meg egy címkét, majd határozd meg mekkora helyet foglaljon el a beviteli mező előtt. Az alatta található kapcsoló bekapcsolásával a címkét és a beviteli mezőt külön sorba tudod rakni. A helytartó szöveg megadásával a beviteli mezőben egy példaadatot tudsz megadni, ami beíráskor magától eltűnik.

Kattints a "Numerikus beszúrása" gombra. A beállító panel első része megegyezik a korábbiakkal. Az alapértelmezett érték az a szám ami kitöltés nélkül is megjelenik a mezőben. A minimum és maximum értékek között tud a felhasználó a fel le nyilakkal mozogni, de beírni bármit tud.

Az oldal függőleges középső sávjában láthatod a mezők és a beállítópanel között a kijelölő mezőket. Ha rákattintasz egyre akkor az a mező lesz aktív, és annak láthatod a beállítópanelét jobbra. A fel le nyilakkal a mező űrlapon belüli sorrendjét tudod változtatni.

Az aktuálisan kijelölt mező után (ha nincs ilyen akkor a végére) fogja a rendszer betenni a kiválasztott új mezőt a gombra való kattintáskor.

Kattints a "Többes kiv. beszúrása" gombra. Add meg a címkét és a méretét. Kattints az Opciók melletti pluszjelre, majd a megjelenő sorba írd be a kiválasztható lehetőséget. Ezt néhányszor ismételd meg. Egy korábban felvitt opciót az előtte lévő x-el tudsz törölni.

A "Külön soron" kapcsoló a választási lehetőségeket a címke alá teszi, míg az "Opciók külön sorban" kapcsoló a választható lehetőségeket egymás alá sorolja.

Az "Egyes kiv. beszúrása" funkció szinte teljesen megegyezik az előbb bemutatottal, azzal a kivétellel hogy ott az opciók közül csak egy választható ki, míg a korábban ismertetettnél akár több is. Egy plusz kapcsoló is található, a "Lenyíló". Ezt bekapcsolva a rádiógombok helyett egy lenyíló kiválasztó elem fog megjelenni a beírt opciókkal.

A "Többsoros szöveg" gombbal egy kitölthető szövegmező kerül az űrlapra.

A "Dátum beszúrása" gombra egy dátumbekérő mezőt tehetsz az űrlapra. A paramétereknél beállíthatod hogy az aktuális dátumot alapértelmezettként felkínálja, valamint hogy idő beállítást engedjen-e.

Az elválasztó egy vízszintes vonalat és felette a megadott szöveget jeleníti meg az űrlapban, míg a Statikus szöveg mezőbe egy tetszőleges magyarázó szöveget fogalmazhatsz meg.

Az "Üres sor beszúrása" gombbal kis elválasztást tudsz tenni a mezők közé.

Az űrlapon a felvitt és kijelölt mezőt az "Eltávolítás" gombbal tudod törölni.

Az űrlap szerkesztése után mentsd el a fenti gombbal, majd az űrlapverzió véglegesítéséhez kattints a publikálás gombra. Ettől fogva fogja a rendszer a jelenlegi űrlapverziót használni.

Aktív űrlap készítése:

A korábban elkészített sablonokól a rendszer készít egy aktív, kliensre szóló űrlapot, amit az ügyfél kitölthet és le is zárhat. Ebben az esetben az űrlap archív lesz és a jobb oldali listában fog megjelenni.

Új aktív űrlap készítéséhez kattintson a plusz jelre, és válassza ki a klienset majd az űrlap sablont. A pipára kattintva a rendszer elkészíti az űrlapot. A sorára kattintva láthatod a linket. Kattints rá, majd az általad vagy ügyfeled által preferált kapcsolattartási módon illeszd be a vágólapról az üzenetbe.

Amennyiben szeretnéd megnézni az űrlapot, vagy segíteni az ügyfelednek a kitöltésben, kattints az "Űrlap kitöltése" feliratra.

Kiküldött űrlapot a szemetes ikonnal tudsz törölni. Ezek után a link már nem fog működni.

Archívált űrlapok:

Azok az űrlapok, amelyeket az ügyfél, vagy akár te magad is "Beküldesz" a lezárt, archivált űrlapok közé kerülnek. Rákattintva megtekintheted a tartalmukat, és akár törölheted is őket, de ebben az esetben nem fogod látni a beírt adatokat az ügyféltörténetben.

Az archívált űrlapok között kereshetsz és megadhatod a szűrési időintervallumot.

Rákattintva a megjelenő panelon tudjuk beállítani: A tetején lévő gyorsgombokkal is kiválaszthatunk egy időszakot, de a -tól-ig beállítópanelt is használhatjuk, ahol a csillagra kattintva tudjuk az intervallum elejét vagy végét végtelenre venni. A pontos dátum ikonra kattintva egy fix időpont adható meg, míg a relatív időszakjelölőre kattintással egy mindig, az aktuális naphoz képest meghatározott időszak jelölhető ki. Az eltolás beállításával ezt napokkal módosíthatjuk. A bal alsó sarokban lévő ikonnal a tól-ig dátumokat tudjuk felcserélni. A pipára kattintással lehet az időszak szűrőt érvényessé tenni.