MLM és a Contact Workbench – Az ügyféllista [1. rész]

Mi az a Contact Workbench?

Készítettünk egy programot, ami mindenkinek, aki személyek felé szolgáltat, legyen az termék, információ, ügyintézési segítség, vagy extra matek óra, nagy segítséget jelent, mert egyszerűen az ügyfél köré gyűjti a más módszerekkel szétdarabolt információt.

Igen, persze, mindenkinek van naptára, és sokan a tennivalók funkciót is használják, de valld be, te hányszor lapoztad vissza évekre a naptáradat, hogy egy ügyfeled történetének utána nézzél?

Miért MLM-eseknek ajánljuk?

Nos, igazából nem csak nekik, de egy MLM-es pont az a személy aki mindennél jobban értékel egy korrekt ügyféllistát, amiben szűrhet, kereshet és a saját szempontrendszerének megfelelően alakíthat ki.

Nézzük meg konkrétan, mit is tudhatsz egy ügyfeledről:

Túl soknak találod az információt? A jó hír, hogy a programban semmi sem kötelező, azaz ha az ügyfélről csak egy becenevet tudsz, már felveheted a listára és tervezhetsz vele, és majd amikor majd jobban megismered, kiegészítheted az adatokat.

 

Milyen adatok gyűlnek össze?

A program használata egyszerűbb és gyorsabb mint egy komplex naptáré, és minden, amit bejegyzel rögtön csatolódik az ügyfélhez, akiről így hamar sok mindent egy gombnyomásra tudni fogsz:

Ügyfél történet:

Bármit is beszéltél a telefonon, vagy a találkozón, a program rövid emlékeztetőt készíttet veled, amiket időrendi listába rendez az egyéb automatikusan létrehozott adatok mellé. Visszamenőleg látni fogod még a meghiúsult hívásokat, találkozókat is, nyomon követheted a különböző célok állapotváltozásait, vagy akár a kiküldött űrlapjaidra kapott adatokat.

Találkozóitok:

Vele kapcsolatos elvégzett és hátralévő tennivalók:

A vele kapcsolatos célok állapotait: (a topik rendszerről bővebben olvashatsz a blogban)

És természetesen láthatod a kapcsolt jegyzeteidet is:

Oké rendben, de hogyan álljak neki?

Ha már egy ideje MLM-ezel:

  • Írd be a rendszerbe az eddigi ügyfeleid adatait.
  • Add meg a szokásos találkozóitok helyszínét, így amikor a naptárba beviszel ezután egy találkozót, csak egy gombnyomás lesz megadni a helyszínt.
  • Ha tudod írd be a postacímet is.
  • Az ügyfeleid bejegyzését színkóddal is elláthatod. Használd konzekvensen a színeket, adott típusú ügyfelekhez mindig ugyanazt a színt.
  • Ha felvetted az ügyfelet, utána tudsz új mezőket vagy címkéket felvenni hozzá. Egy ügyfélhez akár többet is. Ha konzekvensen használod a címkerendszert rendkívül nagy segítségedre lesz, amikor már több száz ügyfelet kezelsz.

Ha most kezded:

  • Vegyél fel minél több ismerőst, bárkit aki eszedbe jut. Ne latolgasd, hogy hogyan fog reagálni, csak vedd fel a listára. Ha még nincs 200 ügyfeled (a felső sorban látod egy ügyfél ikon mellett az ügyfeleid számát), akkor addig ne állj neki még hívogatni őket!
  • Nem baj ha egy ügyfeledről csak a becenevét tudod, akkor azt add meg, vagy akár beviheted úgy is hogy a "biciklis srác". A lényeg, te tudjad beazonosítani, a többi adatát meg feltöltöd amikor megtudod.
  • Majd ha már elkezdesz dolgozni az ügyfeleiddel, akkor érdemes belépni az ügyféladat módosításába, és helyszíneket, színkódokat és egyebeket is megadni. Majd ha az üzleti kapcsolatod elindul vele, megadhatsz címkéket és egyéb adatokat is.

Technikailag:

A folytatásban a tennivalók beviteléről lesz szó.